מגזין שוק / גליון 04

חם ובא לי בירה

‭ ‬מאת‭ ‬מיכל‭ ‬שוב

BEER-MARKET, חלון הראווה של מבשלות הבוטיק בארץ, מציג: בירות קיץ מעולות MADE IN ISRAEL

 

בשקט בשקט הצטרפה ישראל בשנים האחרונות למהפכת הבירה שעוברת על העולם. היום יותר מתמיד, אפשר למצוא על המדפים במקומותינו עשרות בירות חדשות במגוון רחב של טעמים וארומות, של צבעים וסגנונות שונים, ובתוך כל המהפכה הזאת, מתחילות לצוץ גם בירות ישראליות - בירות בוטיק, או כמו שקוראים להן בעולם, בירות קראפט.

בשרונה מרקט, ממש בכניסה המזרחית, נמצאת חנות שהיא גם בר, שבה אפשר לפגוש מקרוב את השינוי הטוב הזה. ה"ביר-מרקט" ׁ(BEER-MARKET) היא חלון הראווה של בירות הבוטיק הישראליות. המקום נותן את הבמה וגם הרבה כבוד לבירות המקומיות שרבים לא מכירים, עם היצע של יותר מ-100 בירות המיוצרות במבשלות קטנות הפרושות לאורכה של הארץ, מרמת הגולן ועד לערבה: בירות בוטיק ישראליות שניתן כבר למצוא גם ברשתות השיווק, ולצידן בירות מיוחדות המיוצרות במבשלות קטנטנות שאינן זוכות למערך הפצה ארצי. בירות קיץ קלילות לצד בירות עשירות בטעם ובאלכוהול, בירות בהירות ובירות שחורות, בירות אדמוניות מתקתקות ובירות מרות במיוחד.

 

 

לפתוח את הברז ואת הראש

תרבות הבירה היא חלק בלתי נפרד מהתרבות הלאומית במדינות רבות. לא כך בישראל, שבה צריכת הבירה לאדם היא מהנמוכות בעולם. רק כדי לסבר את האוזן, ישראלי צורך 14 ליטר בירה בשנה בממוצע, לעומת מדינות כמו צ'כיה וגרמניה, שם טובעים בחביות הבירה עם ממוצע של כ-150 ליטר לאדם לשנה. גם במדינות הים התיכון איטליה וספרד עוקפים אותנו עם צריכת בירה הגבוהה כמעט פי שלושה מזו שבישראל.

אז איך גורמים לישראלים לפתוח את הראש, להכיר וליהנות מעולם הבירה?

זה מה שה"ביר מרקט" מנסה לעשות - להראות לישראלים שבירה היא עולם גדול ורחב של סגנונות עם עושר של טעמים ולעשות את זה רק עם בירות ישראליות, כחול-לבן, המיוצרות במפעלים קטנים על ידי אנשים שזהו החלום שלהם. וחשוב לציין: כמה וכמה מבירות הבוטיק הישראליות כבר הספיקו לזכות בפרסים ובמדליות זהב בתחרויות הבירה הנחשבות בעולם.

אז מה הסיפור של הבירה, אחד המשקאות הפופולריים בעולם? בירה היא משקה קדום. הסימנים הראשונים לקיומו נמצאו בשרידים של מצרים העתיקה. בירה, כל בירה, מיוצרת מארבעה חומרי גלם: מים, לתת (גרעיני דגנים מונבטים וקלויים), כשות (צמח מטפס שפרחיו נותנים לבירה את המרירות האופיינית וגם המון טעמים וארומות) ושמרים (שמטרתם להתסיס את הסוכרים שבדגנים ולהפכם לאלכוהול). בירה היא משקה טבעי לחלוטין ומחקרים מוכיחים שהיא בריאה ביותר בצריכה שקולה של בקבוק או שניים ביום.

בברזים של ה"ביר-מרקט" מתחלפות הבירות כמעט מדי יום ותמיד יש שישה ברזים זורמים בשישה סגנונות שונים, המאפשרים לטעום מההיצע של המבשלות הישראליות ולהכיר טעמים חדשים ועוד עשרות בירות קרות המאפשרות לכל אחד למצוא את הבירה המושלמת בשבילו.

 

בירה קלה לקיץ חם

כשמדברים על בירות קיציות, מתכוונים בדרך כלל לבירות קלות, זורמות, כאלו עם רמות מתיקות נמוכות ועם אחוזי אלכוהול מתונים. בירות שאפשר לשתות מהן הרבה ומתיישבות בול על בילוי בחוף הים למשל.

לכשתגיעו ל"ביר-מרקט" תוכלו לקבל את כל ההמלצות וההסברים מהצוות המלומד

ולכבוד הקיץ, הנה כמה בירות שיצננו לכם את היום, הסגנון המוביל והבירה הישראלית בהתאמה לעונה החמה:

 

הסגנון:

Blonde Ale (בלונד אייל)

סגנון רחב יריעה שמכיל בתוכו מספר סגנונות. המכנה המשותף לכל הבירות הבלונדיניות הוא היותן בהירות, עם רמת מרירות מתונה ומתקתקות קלה.

 

הישראלית:

"ג'מס סאמר אייל" - Jem's Summer Ale

5%, מושלמת לחוף הים.

בירה בהירה וקלילה מאוד, בדיוק מה שמתחשק כשבחוץ לוהט וחם. המתקתקות הקלה של הבירה מגיעה מסוכרי הלתת ועל הרעננות אחראית הכשות שנותנת לבירה ארומות פרחוניות עדינות.

"ג'מס סאמר אייל" היא מתוצרת מבשלת ג'מס באזור התעשיה בפתח תקוה. המבשלת הוקמה על יד ג'רמי וולפלד, שעלה לישראל מארצות הברית, שם ניהל עסקי קייטרינג ששירתו, בין היתר, את הבית הלבן וגם עשה תואר בייצור בירה.

לצד המבשלה בפתח תקוה נמצא פאב-מסעדה גדול המאפשר לראות את תהליך הייצור ולשתות במקום בירות טריות-טריות.

 

הסגנון:

בירות חיטה

קבוצה המאופיינת בשימוש בלתת חיטה (לצד לתת השעורה) ובשימוש בשמרים ייחודיים, האחראים לטעמים המוכרים של הסגנון, שהפכו לפופולריים בישראל בשנים האחרונות. אלו בירות בהירות, בדרך כלל לא מסוננות וקצת עכורות, עם טעמים פירותיים אופייניים של בננה וציפורן.

 

הישראלית:

"שפירא חיטה"

5%.2, נהדרת עם אוכל קליל ליד הבריכה.

בירה מוזהבת בסגנון חיטה בווארית, קלילה, מתקתקה ופירותית, המאוזנת על ידי חמצמצות עדינה. הבירה, בסגנון הכל כך פופולרי בישראל, מביאה את הפרשנות של מבשלת שפירא לסגנון ועושה זאת תוך נאמנות למקורות, ממש לפי הספר.

מבשלת שפירא היא מבשלה ירושלמית הנמצאת היום במבואות בית שמש. זוהי מבשלה משפחתית שהוקמה ומנוהלת על ידי האחים שפירא ונחשבת לאחת מהמבשלות החשובות והצומחות ביותר בשוק הישראלי. רבים מכירים את הבירות של שפירא מסדרת סרטונים שפורסמו ברשת בתחילת דרכם, סרטונים מפתיעים ויצירתיים בבימוי וניה הימן.

 

הסגנון:

Pale Ale (פייל אייל

סגנון רחב של בירות במנעד גדול של טעמים שהמכנה המשותף שלהן הוא צבען הבהיר, החיוור. פייל אייל יהיה בדרך כלל יבש יותר ומתוק פחות מבלונד אייל.

 

הישראלית:

"הדיקטטור"

5%, בירה כיפית וזורמת.

פייל אייל בסגנון אמריקאי, העושה שימוש בכשות אמריקאית ארומטית, המעניקה לה מרירות קלה וארומות פרחוניות עדינות. הבירה מאוזנת להפליא ומרעננת שמתאימה בול לקיץ הישראלי.

"הדיקטטור" הוא מותג ישראלי שקם לתחייה אחרי היעדרות של שנתיים. מאחורי המותג עומדים שלושה יזמים, אנשי בירה ואלכוהול, אשר נחושים להביא קצת שמחה לדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. הבירות של הדיקטטור בולטות בנוכחות שלהן בזכות מיתוג אגרסיבי ויוצא דופן והן בירות קלות יחסית ומדויקות.

 

הסגנון:

IPA - India Pale Ale

סגנון בירה עתיק שנולד בתקופת שלטונה של אנגליה בהודו וקם לתחייה בשנות ה-80. בירות IPA הן בירות עתירות כשות (צמח מטפס המשמש כתבלין לבירה ואחראי על המרירות ועל חלק נכבד מהארומות ומהטעמים שלה). הבירות הללו מאופיינות במרירות גבוהה ובארומות בולטות של פירות טרופיים, פירות הדר או ארומות פירותיות.

הסגנון נחשב לסגנון הדגל של המבשלות הקטנות בעולם וכמעט כל מבשלת קראפט על פני הגלובוס מייצרת בירה בסגנון זה.

 

הישראלית:

"השכן" - Pressure Drop

6%, בירה נהדרת לאנשים שממש אוהבים בירה.

בירה מרשימה ההולכת עם הסגנון עד הסוף. מיד עם פתיחת הבקבוק היא תוקפת בניחוחות של פירות טרופיים, המורגשים היטב גם בטעם. לצד הטעמים הפירותיים, מאזנת את הבירה מרירות מורגשת, המשאירה אפטר טייסט ארוך ארוך. זוהי בירה לאנשים שאוהבים התנסויות בבירות חדשות, מעניינות ומתגרות.

"השכן" הוא המותג של איתי מרום. הבירות שלו הן עתירות כשות ולפני שיצאו לייצור מסחרי, כולן נרקחו במטבח המשפחתי באינספור נסיונות וניסויים. הבירות של "השכן" מיוצרות לסירוגין במספר מבשלות בארץ והן שומרות על איכויות גבוהות ההופכות אותן למבוקשות במיוחד על ידי חובבי הבירה המושבעים.

SHOOK MAGAZINE

מגזין שוק / גליון 04 / קיץ 2016