מגזין שוק / גליון 05

זמן לתה

מאת אריקה פאר

הוא חוצה גבולות, תרבויות ומעמדות, הוא המשקה הנפוץ ביותר בעולם (אחרי מים) והוא מעניק לנו רגעי נועם והרבה בריאות. לכבוד הסתיו ובכלל, קחו לכם רגע להירגע ופנקו את עצמכם בכוס טעימה ומהבילה. מסיבת התה מתחילה

אי שם בשנות השישים-שבעים, הרבה הרבה לפני שיצאו לאור ספרי הארי פוטר והמליכו את ג'יי קיי רולינג לסופרת הילדים והנוער הפופולארית ביותר בעולם, חבשה לראשה את כתר ההצלחה הסופרת אניד בלייטון, בריטית גם היא, שכתבה, בין מאות יצירותיה, גם את 15 הכרכים של סדרת ספרי הבילוש "השביעיה הסודית" (The Secret Seven), על שבעה ילדים הרפתקנים, בנות ובנים, חברים הכי טובים, שביחד פותרים תעלומות מסתוריות. הספרים תורגמו לעברית (על ידי אבנר כרמלי) ולא היה ילד בישראל שלא הכיר את עלילותיהם של חברי השביעיה המפורסמת בעולם. מעבר לעובדה שהזדהיתי עם ילדי הרחוב העצמאיים, כמעט נטולי הורים, אך מתורבתים ומנומסים, אמיצים, פעלתנים וחדורי מטרה, שמסוגלים להתגבר על כל מכשול, לילדי העיירה הדמיונית פיטרסווד היה קטע קבוע שהייתי מחכה לו והיה מעיף אותי בכל פעם מחדש עם הספר ביד אל המטבח, לבקש מאמי שתכין לי כוס תה ואם אפשר שיונחו לצידה בצלוחית גם כמה עוגיות. היתה זו שעת התה הבריטית המקודשת של פטר, ראש החבורה, וחבריו, שבדיוק בארבע אחרי הצהריים, no matter what, הניחו את החקירות הקדחתניות בצד ונפנו לצריף העץ בחצר ללגום תה מהביל ולנשנש רקיקים, וכך, ממש כמו בריטית מצויה, התענגתי עם תה גם אני.

 

מה שקורה בממלכה

מ"השביעיה הסודית" ורקיקיה, דרך מסיבת התה אצל הכובען המטורף ("אליס בארץ הפלאות", לואיס קרול), שעת התה וקלי עם ריבה של "הדוב פדינגטון" (מאת מייקל בונד) ועד טקס התה של המלכה אליזבת, שעת התה ואנגליה הן בילט-אין. המנהג של שתיית תה אחרי הצהריים בליווי ארוחה קלה הוא מנהג נפוץ בממלכה מאז תחילת המאה ה-17, לאחר שנפתחו קשרי מסחר בין בריטניה למזרח ושפע תבלינים, עשבים וטעמים אקזוטיים הגיעו לארץ האפורה. בהמשך, בתקופת המהפכה התעשייתית, לא היה זמן לעצור באמצע היום לארוחה כבדה ולכן הסתפקו הבריטים בתה ולידו כריך או קינוח מתוק לארוחה קלה.

מאז זרמו נהרות של תה, והמסורת הבריטית של "Tea Time" נמשכת עד היום בגירסאות שונות בבתים רבים כמו גם בבתי קפה, במלונות ובמסעדות שאף מתחרים ביניהם על פרס גילדת התה - סוג של אוסקר שמעניקה הגילדה למוסדות שמפגינים איכות ומצוינות בכל הנוגע לתה ולהגשתו. אחד מפורסם ביותר הוא חדר התה של מלון ריץ' בלונדון, שבו לשעה קלה תוכלו לחוות את גינוני האצולה הבריטית על רקע נגינת פסנתר כנף ובין פסלי רנסנס וזרי פרחים רומנטיים. מלצרים מעונבים יגישו לכם קינוחים מזעריים בכלים יוקרתיים מצופי זהב, והתה יימזג מקנקן עשוי כסף טהור. ב-Afternoon-Tea העומד בסטנדרטים בריטיים יגישו לכם מבחר סוגי תה, לצד מתקן צלחות בן שלוש-ארבע קומות ובו בקומה הראשונה מאפים מתוקים, בשנייה - כריכים קלילים ובקומה השלישית - מאפי סקונס עם ריבה וחמאה עשירה.

 

תה ואורז יש בסין ובעולם כולו

עם כל הכבוד לבריטים, סין היא המקור לתה ולתרבות התה ולעם הסיני יש מסורת של שתיית ספל תה לאחר הארוחה זה כבר אלפי שנים. במאות הראשונות לספירה כבר שתו בסין תה שהכינו מעלי הקמליה הסינית - תחילה עלים טריים במים רותחים ואחר כך עלים מיובשים וטחונים. בערך במאה השמינית הפכו הכנת התה ושתייתו לאמנות ולטקס מסורתי בסין, כאשר הסינים גידלו תה, העלו אותו מס לקיסר, שתו אותו בבתים, בגנים ובבתי תה (שפעמים רבות שימשו כמסווה לבתי זונות), שוררו עליו שירים והמציאו את החרסינה כדי שיהיה איך לשתות אותו.

היפנים מצידם שדרגו את הגשת התה לטקס בודהיסטי שיש ללמוד ולתרגל במשך שנים כדי להגיע לרמת מושלמות. דמיינו לעצמכם הכנת תה שאורכת נצח. המים נמזגים אט אט, הערבוב מתבצע במברשת מסורתית, בתנועות מונוטוניות וממושכות, עד שהתה מתכסה בקצף ולא רגע קודם. לכל כלי בטקס יש כמובן תפקיד, והכל מונח במקומו בסדר מופתי. בניגוד לתרבות האינסטנט המערבית שבה המטרה היא להשקיע מאמץ קטן ביותר ולקבל תמורה גדולה, הרעיון היפני הוא להקדיש זמן ממושך ככל האפשר לביצוע חוזר ומתמיד של פעולה פשוטה ביותר ועל ידי כך להגיע לשלמות רוחנית. ההכנה היא האירוע, וככל שהיא מדויקת יותר, כך גם האירוע מוצלח יותר.

אבל לא רק בסין וביפן, תה הוא הרי המשקה הנפוץ ביותר בעולם אחרי מים, והגיית שמו ברחבי העולם נחלקת בגדול לשניים: תה או צ'אי.

 

מה התה שלך

תה מכיל קפאין ומיוצר על ידי חליטה במים חמים של עלים או ניצנים של שיח הקמליה הסינית (Camellia sinensis) - צמח התה. חליטות הצמחים למיניהן, אלו שנעשות מקמומיל, נענע, מרווה, לואיזה ותערובות של צמחים כאלה ואחרים, אינן תה, אפילו אם מכנים אותן לעתים בטעות בשם תה צמחים.

בגדול, סוגי התה נחלקים לשלושה: שחור, ירוק ולבן - לכולם תת קבוצות וזנים וכולם, כאמור, מופקים מהקמליה סינסיס, כאשר ההבדלים ביניהם נובעים מתהליכי עיבוד שונה של העלים, אזורי ושיטות הגידול, גילו של הצמח ואפילו מקומם של העלים על השיח. לפני שהם נארזים או נקשרים בשקיק, עלי התה עוברים תהליכים של אידוי, קלייה, רידוד וייבוש, ולכל סוג, רצף הפעולות הייחודית לו. דרכי הגידול, הקטיף והעיבוד של עלי השיח מניבים את הארומה והטעמים השונים וגם משפיעים על היתרונות הבריאותיים של כל אחד מהם:

 

תה שחור

התה הנפוץ שרובנו מכירים והנמכר ביותר בעולם. הוא שומר על טעמו שנים ארוכות, מכיל את כמות הקפאין הגבוהה ביותר מבין סוגי התה וצבעו הכהה הוא תוצאה של חמצון מלא של העלים. במחקרים נמצא כי הוא מפחית סיכון למחלות לב ודלקת ומחזק את המערכת החיסון. עוד הוא מומלץ לטיפול בכאבי ראש, לשיפור תהליך העיכול ומחמם את הגוף היטב בחודשי החורף.

 

תה לבן

מדובר בעלי השיח העדינים הנמצאים בחלקו העליון, במצבם הטבעי ללא כל עיבוד. אלה נקטפים בראשית האביב, קמלים ומיובשים בתהליך מדויק, ללא מגע מכני או חימום קיצוני. כיוון שכך, תה לבן מכיל ריכוז גבוה של נוגדי חמצון וויטמינים, ונחשב לבריאותי במיוחד וכמי שתורם למלחמה בוירוסים ובחיידקים. התה הלבן, נחשב גם לאצילי, משום שהיה יקר ונדיר, ונמזג רק לקיסר סין ופמלייתו. גם היום הוא אחד היקרים בסוגי התה ומחירו יכול להאמיר למאות שקלים.

 

תה ירוק

סגולות רבות לו, החל מסיוע להרזיה, הפחתת כולסטרול, דרך שיפור במחלות עור, הרגעה ומניעת מחלות לב וסרטן. הרבה בזכות העובדה שעלי התה לא עברו חמצון ושומרו בהם החומרים החשובים למערכת החיסונית כדוגמת הטאנינים, הקטאכינים ונוגד החמצון EGCG. תה ירוק הוא המשקה הפופולרי בסין, ומומלץ לשתות אותו אחרי האוכל לשיפור תהליכי העיכול, במיוחד לאחר ארוחה כבדה.

 

תה אולון 

תהליך החמצון בתה אולון מופסק באמצע, ואפשר לומר שהוא נמצא בשלב שבין תה ירוק לשחור ולכן טעמו רענן כמו זה של התה הירוק ועשיר כשל תה שחור. לעומת סוגי התה האחרים שנחשבים למעוררים, האולון הוא תה מרגיע ומתאים גם לשתייה בערב ולפני השינה, ובסין משלבים אותו גם במדיטציה. מחקרים מצאו כי הוא מסייע במניעת השמנה, להסדר פעילות העיכול ולהורדת רמת הסוכר בדם.

 

ארמון התה בשרונה מרקט

סוגי תה טובים ומעולים מוכרים היום בכל ארצות המערב, ועל אריזות התה אפשר למצוא, לצד ההיסטוריה הקצרה היחסית של הליפטון או הויסוצקי, הוראות הכנה המתכתבות עם טקסי התה מן העבר שהקפידו על הכלים הנכונים ועל דרך ההכנה. הנחיות מדויקות על הכנה והגשה תוכלו לשמוע מפיו של מומחה התה בשרונה מרקט - צ'רלס פגין, הבעלים של Palais Des Thes - "פלה דה תה" (ארמון התה). מדובר בנציגות של רשת חנויות עולמית שהוקמה בשנת 1987 על ידי אוהבי תה שמאסו בהיצע התה שהיה קיים בזמנו בשוק, והחליטו להקים חברה משלהם. אנשי החברה מבקרים במטעי התה באופן קבוע, מכירים מקרוב את בעלי המטעים, תנאי הגידול והעבודה של קוטפי התה, והודות לכך מציעה הרשת ללקוחותיה ברחבי העולם את סוגי התה הנדירים, החדשים והיוקרתיים ביותר, כאשר מעבר לטעם התה ולאיכותו הגבוהה, עומדים בראש מעייניהם שמירה על תנאים סביבתיים, תנאי עבודה במטעים ועקרונות סחר הוגן.

ארמון התה בשרונה מרקט הוא יוזמה ברוכה של פגין, בלגי במוצאו שנחשף לאחת מחנויות הרשת שהקים הגורו של התה, פרנסואה דלמאס, שמטייל ופוגש מגדלי תה במדינות שונות, מפקח על גידולי התה ומביא את התוצרת לחנויותיו. פגין, חובב תה מושבע בעצמו, נדלק והחליט לייבא את הקונספט לישראל. לצורך כך נרשם עם בת זוגו שרה ללימודי תה בבית הספר "ל'אקול די תה" בפריז, שם עברו קורס אינטנסיבי המזכיר מאוד לימודי יין ובו לומדים, בין השאר שפים וסומליירים, על זני תה, מקיימים טעימות מקצועיות, מתמחים ומעמיקים בעולם התה על כל רבדיו.

גם בחנות שלהם בשרונה מרקט מקפידים צ'רלס ושרה להעביר הלאה את רזי התה, להסביר ולהאיר את עיניהם של הלקוחות מול עושר המוצרים האיכותיים. בין השאר תוכלו למצוא שם תה ירוק, שחור ולבן מעשרות סוגים; מאצ'ה - תה ירוק יפני טחון לאבקה דקה, שנקטף אחת לשנה ומתאים גם לבישול ולאפייה; תה אורגני ותה מעושן, סוגי תה פו-אר ותה אולונג, רויבוס ועוד מיני זנים עם שמות אקזוטיים וטעמים ייחודיים, כולל אביזרים ייעודיים. על הכל, כאמור, תקבלו הסברים, הוראות והנחיות, למשל: טמפרטורת המים לפני שמוזגים אותם לכוס, זמן החליטה לתה שבחרתם ובאיזו שעה ביממה מומלץ לשתות אותו, בהתאם לכמות הקפאין המצויה בו ועוד ועוד.

 

בין מזרח למערב

"האנושות", כתב הסופר היפני אוקאקורה קאוקוזו ב"ספר התה" המפורסם, "נפגשה בכוס תה". ביצירת המופת הזאת, שראתה אור בעשרות לשונות ובמאות מהדורות, נפרשת הפילוסופיה של התה ("תיאיזם"), וטקס התה מוצג כצורת מחשבה, כפילוסופיה. ואכן, הטקס האסיאתי היחידי אולי שהמערב אימץ מארצות המזרח הוא טקס התה.

את החיבור הנפלא הזה תוכלו לפגוש בחנות "מזרח ומערב" בשרונה מרקט, שמציעה מגוון ענק של מוצרי מזון מהמזרח הרחוק וגם מקומו של התה אינו נפקד עם סוגי תה אסיאתיים וביניהם, תה עם ג'ינסנג. ג'ינסנג נחשב לצמח יקר ערך ואף זכה במזרח הרחוק לכינוי "זהב ירוק", משום שפרחי הג'ינסנג נפתחים לראשונה ארבע שנים לאחר שתילת הצמח, ולכל צמח ג'ינסנג יש פרח אחד בלבד בשנה. על פי המסורת הסינית, מעורר ומעלה תה הג'ינסנג את האנרגיה בגוף ומאזן בין אנרגיית יאן ליאנג (20 שקיקים, 40 גרם ב-14.5 שקל).

עוד תה מענג ב"מזרח ומערב" הוא תה ירוק עם יסמין, זה שהיה אהוב על קיסרי יפן ומופק משילוב של פרח היסמין בעלי התה הירוק. יחדיו הם יוצרים משקה בריא ובעל טעם נפלא המרענן את חלל הפה גם לאחר אכילה. על פי המסורת הסינית, תה יסמין מפיג תחושות לא טובות, מרגיע מתחים ומעניק לגוף חמימות וחיוניות מחודשת. התה הירוק והתה הירוק עם יסמין מוצעים הן בשקיקים והן במכל עם עלי התה בתפזורת להכנה כחליטה. למי שמעדיף את הגירסה הצוננת, ניתן להכין את כל סוגי התה גם עם מים קרים וקרח להגשה וכן לקנות ב"מזרח ומערב" משקה תה ירוק מרווה בבקבוקים (תה ירוק עם יסמין 20 שקיקים, 40 גרם, 10 שקלים; תה ירוק עם יסמין בתפזורת, 150 גרם, 31.5 שקל; משקה תה ירוק בבקבוק, 380 מ"ל, 8 שקלים).

עוד תחנה בשרונה מרקט שמקדשת את התה ואת יתרונותיו הבריאותיים היא זו של "אניס" - חנות למוצרים טבעיים ואורגניים, המציעה לכבוד הסתיו תה "אוצ'ה" (יבואנית תה פרימיום הוותיקה בישראל) במבצע (השני בחצי מחיר). ב"אניס" מסבירים כי חליטות התה של "אוצ'ה" משלבות בין ערך מוסף בריאותי, טעמים מקוריים ומחיר משתלם. בקולקציה תוכלו למצוא חליטות אורגניות הגדלות ללא כל ריסוס כימי או דשן כימי, חליטות תה ירוק ותה לבן עשירות בנוגדי חמצון, וכן מבחר חליטות צמחים אקזוטיים ללא קפאין שאפשר לשתות בכיף לפני השינה וגם לתת לילדים. עוד ב"אניס" תוכלו למצוא את תערובות התה של חברת סרמוני - חברת תה פרימיום קטנה ואיכותית בבעלות משפחתית, אשר הוקמה מתוך תשוקה עזה לתה ומשווקת תערובות משובחות באריזות אלגנטיות ורומנטיות, כאלו המעניקות להגשה המסורתית והטקסית חשיבות רבה ופרשנות עכשוויות (תה סרמוני, 20 שקיקים. מחיר מבצע - 12.90 שקל במקום 18.90).

ואיך אפשר בלי החליטות של "קליית חממה". בחנות בשרונה מרקט יש לא פחות מ-18 סוגים של חליטות פירות, ביניהם פירות הדר, סיידרים ופירות טרופיים וכן מעל 40 סוגי עשבים מיובשים לחליטות שעוזרות לעיכול, להורדת לחץ הדם ולעוד בעיות בריאותיות. החליטות מיובאות מכל קצוות תבל ונשמרות בתנאים המתאימים, והעובדים ב"חממה" יוכלו להתאים ולהמליץ על החליטה המדויקת עבורכם. גיא סלמן, מנהל החנות, מציע לי להוריד את הסטרס עם חליטת הרגעה שמבוססת על שושנים שלמות ומרגיעה את הגוף, עשירה בויטמין c ובנוגדי חמצון (13.90 שקל ל-100 גרם), ולשיפור הראייה חליטת גוגיברי - חליטת super food היעיל גם לחיזוק המערכת החיסונית, לשמירה על תפקוד הלב וניקוי כלי הדם, לשיפור תפקודים נוירולוגיים ועוד (9.50 שקלים ל-100 גרם). בנוסף תוכלו למצוא ב"קליית חממה" קנקני תה, חולטים בצורות שונות, פקעות תה בטעמים ועוד.

 

שעת התה עוד רגע מסתיימת, וללגימה אחרונה, הנה שלוש עובדות חשובות שישדרגו את כוס התה הבאה שלכם:

1. גם אם אתם אוהבים לשתות תה ישירות מהקומקום, אל תתפתו. תה לא צריך להיות רותח. מים רותחים מקהים את הטעם המופק מהעלים.

2. למים איכותיים יש חשיבות מרובה בהכנת התה המושלם. מי ברז הורסים את צלילות המשקה, לכן רצוי להשתמש במים מסוננים או במים מינרליים.

3. תה הוא מוצר רגיש לאור וללחות, לכן רצוי מאוד לשמור אותו במכלים אטומים המגנים עליו.

 

תמה מסיבת התה.

SHOOK MAGAZINE

מגזין שוק / גליון 05 / חורף 2016