מגזין שוק / גליון 05

רפובליקת הסיגרים

מאת גיא כהן

מיזגו לכם כוסית ברנדי או ויסקי, והצטרפו לפרלמנט הלוהט של מעשני הסיגרים ב"רפובליקה", הכתובת הנכונה לאתנחתא איכותית או לפגישה עסקית נינוחה באמצע היום

יש עדיין אנשים שחושבים שסיגרים הם מותרות ומיועדים רק לעשירים? בעשור האחרון, תרבות עישון הסיגרים חודרת לשכבות רבות באוכלוסיה וסיגרים הופכים לנחלתם של אנשים רבים, ולא רק גברים. אז אם אתם עדיין שבויים במחשבה שעישון סיגר הוא סוג של פרס, משהו שמעשנים רק אחרי שהיפלתם חללית אויב כמו בסרט "היום השלישי", אולי תרצו להכיר משהו חדש.

חנות האם של "רפובליקה", חנות הסיגרים בשרונה מרקט, שוכנת בשוק מחנה יהודה בירושלים והקהל שלה מורכב ברובו מסוחרי השוק. "נכנסתי לנישה בעסק משפחתי בן 50 שנה של סיגרים וטבק", אומר טל מוסרי (ואין קשר), הבעלים של "רפובליקה". "יש הבדל גדול בין החנויות כי בירושלים החנות ממוקמת בשוק ועיקר הלקוחות הם הסוחרים עצמם וקונים מזדמנים, ואילו החנות בשרונה מרקט מיועדת לאנשים שמבינים בסיגרים ויודעים שכאן הכתובת".

הכתובת היא חנות שמתמחה בסיגרים ומוכרת גם כל מה שקשור לטבק. לצד סיגרים מסוגים שונים שמחירם נע מ-20 שקל לסיגר פשוט, דרך 120-100 שקל לסיגר איכותי ועד 400 שקל למעולים ביותר. ניתן להשיג פה גם מקטרות, מצתים, מאפרות, טבק, ניירות גלגול, פילטרים, גריינדרים ועוד אביזרי עישון.

 

מעשנים ביחד

הקסם של "רפובליקה" הוא חדר העישון הנעים, שבו אפשר לשבת להפסקה באמצע היום, סתם להנאה או לפגישה תוך כדי עישון סיגר משובח ולצידו דרינק. בישראל, אין הרבה מקומות כאלה וחדר עישון בחנות הוא בהחלט דרך נפלאה להימלט מחוק איסור העישון במקומות ציבוריים. "זו הפסקה, אנחתא באמצע היום. כשאדם מדליק סיגר, הוא מתחייב שלא יעשה כלום במשך שעה-שעתיים", מסביר טל. "בסמוקינג רום בשרונה מרקט מתנהלות הרבה מאוד פגישות עסקיות, כולל של אנשי משרד הביטחון עם אנשי קונסוליות וכדומה, ואם אתה רוצה שהשותף שלך לפגישה לא יעזוב מהר, קח אותו לעשן סיגר. בחנות עצמה יש מצלמות, אבל בחדר העישון - אין. שם אנחנו שומרים על פרטיות מוחלטת. אפשר לשבת ולהשקיף החוצה על המרקט ואפשר גם לסגור את הווילון. למעשה, נוצר פה פרלמנט של מעשנים, סוג של חברותא שמיועדת לא רק למיליונרים אלא גם לאנשים רגילים".

 

החלק הכי טעים

סיגר הוא צרור עלי טבק מיובשים ומגולגלים, אך טעמו של הטבק נגזר מכמה גורמים: סוג האדמה, גובה הגידול, סוג השיח והעלים. "יש עלה עליון, בינוני ותחתון. הסיגר עצמו עשוי מעלים פנימיים ועלה עוטף, וכל ייצור הסיגרים נעשה ביד, לוקחים את העלים ומגלגלים אותם לסיגר", מסביר טל ומספר כי "עישון סיגר הוא עישון הנאתי, לא שואפים אותו לריאות, אלא משחקים בחלל הפה. טועמים את העשן ונושפים אותו. ממש כמו שמביטים על יין לפני שהוא נמזג, טועמים ומגלגלים על הלשון, כך גם בסיגרים יש מבחר ומגוון של טעמים".

רוב הסיגרים ב"רפובליקה" מיובאים מדרום אמריקה ובעיקר מקובה, ניקרגואה, הרפובליקה הדומיניקנית ועוד קצת מהפיליפינים, הונדורס וקוסטה ריקה.

כמה סוגי סיגרים שכדאי להכיר: "קוהיבה" - המותג המזוהה ביותר עם סיגרים, שם שני לאיכות ויוקרה ומוביל את המכירות בשנים האחרונות; "בוליבר" - סיגר קובני מגולגל ביד שנקרא על שמו של המצביא הוונצואלי סימון בוליבר, מיוצר בקובה ונחשב לחזק; "רומיאו ויוליה" - מותג קובני ותיק שנוסד בשנת 1875; "מונטה כריסטו" - נחשב לחזק מאוד ולא מתאים למתחילים; ה. אפמן - לא מוכר לכל חובבי הסיגרים, אך הוא הוותיק מכולם ונוסד בשנת 1840.

וגם כמה עצות למעשן הסיגרים המתחיל: סיגר טוב יגיע כשהוא פתוח מהצד שאותו מציתים וסגור מצידו האחר. את הצד הסגור קוטמים עם סכין חדה או באמצעות קוטם סיגרים. חשוב שהחיתוך יהיה נקי כדי שבמהלך העישון לא תצטרכו להוציא חתיכות עלים קטנות מהפה. בסיגר אין חומרים משפרי בעירה, אז רצוי להצית אותו עם מצת-מבער כשהוא מוחזק ביד ולא בפה. חשוב לעשן בנחת ואפשר להצית את הסיגר שוב מפעם לפעם. מצד שני, סיגר קר מאבד קצת מטעמו והחלק הכי טעים בסיגר הוא השליש האמצעי שלו שצבר מספיק חום. ליד הסיגר מקובל לשתות ברנדי או ויסקי, אבל גם קפה ותה שמחמיאים לטעמו של הסיגר. חשוב לשמור סיגר במקום קריר ולח כדי שלא יתייבש, לא יאבד את צורתו ולא יעלה עובש. סיגר שנשמר היטב, ישתבח עם השנים, ממש כמו יין. הכלי המושלם לאחסון סיגרים הוא "יומידור", תיבת עץ אטומה עם שני מכלים או ספוגים לשמירת הלחות.

שוק הסיגרים בישראל אינו גדול. "יש מעט אנשים שבאמת מבינים בסיגרים ועבורם העישון הוא תחביב וגם דרך חיים", אומר מוסרי. "למתחילים, אני מציע לבוא למקום, לספוג את האווירה. חלק גדול מהעניין הוא החוויה שסביב העישון עצמו, זה טקס, צריך לדעת לחתוך נכון, כיצד להדליק, להתמצא בטעמים ובאיכויות. הטעמים משתנים גם תוך כדי העישון. כדאי, לפחות בהתחלה, לחבור למעשנים מנוסים כדי ליהנות מהחוויה".

SHOOK MAGAZINE

מגזין שוק / גליון 05 / חורף 2016